14 грудня наше місто відзначає одну з героїчних, і водночас трагічних сторінок в історії українського народу – 68-му річницю визволення Черкас від німецько-фашистських агресорів у роки Великої Вітчизняної війни. Ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року вважається початком визволення нашого міста від німецько-фашистський загарбників. Після перемоги на Курській Дузі радянські війська наблизилися до окупованих Черкас. Попереду у визволителів був найскладніший шлях – переправа через напівзамерзлий Дніпро. На той час ширина річки подекуди сягала двох кілометрів.
Тридцять днів тривали кровопролитні бої на підходах до міста і ще двадцять чотири – на його вулицях. 14 грудня 1943 року Черкаси таки визволили від гітлерівців. Загалом німецько-фашистська окупація нашого міста тривала 833 дні. Ось рядки з наказу Верховного Головнокомандуючого, датованого 14 грудня 1943 року: "Війська 2-го Українського фронту, продовжуючи успішний наступ, сьогодні, 14 грудня, внаслідок напружених боїв оволоділи великим економічним центром України — містом Черкаси — важливим вузлом оборони німців на правому березі Дніпра”. Про запеклість цієї битви свідчить хоча б той факт, що у "Черкаській операції” були задіяні 25 радянських військових з’єднань і частин, в тому числі: 3 стрілецькі, 1 повітряно-десантна, 2 авіаційні і 1 зенітно-артилерійська дивізії, 4 бригади – танкова, артилерійська і 2 повітряно - десантні, 7 артилерійських полків різного призначення, серед них – полк гвардійських мінометів, уславлених "катюш”, 3 авіаційні полки і 1 окрема ескадрилья, 3 інженерно-саперні батальйони. Усім згаданим з’єднанням і частинам тим же наказом Верховного Головнокомандуючого згодом було присвоєне почесне найменування "Черкаських”. Цей день в школі було розпочато мітингом-реквіємом "Хто загинув за Дніпро тому жить в віках". Хвилиною мовчання вшановано пам’ять героїв, полеглих за визволення нашого міста.
Не залишили байдужими присутніх на мітингу пісні "Степом, степом", "Альоша", "Мальви " проникливо і трепетно заспівані учнями.
А потім була зустріч учнів 7-Б класу з ветераном Великої Вітчизняної війни Бондаренко П.Т. Багато цікавого розповів учням Петро Трохимович не тільки про війну, а й про свою юність, захоплення та мрії.  На знак пошани за мирне сьогодення членами ради старшокласників було покладено квіти до меморіальних дощок Героїв Радянського Союзу В.Молоткова та М.Пилипенка.
|